Stypendium badawcze dla doktoranta (kanały TRP i fizjologia komórek immunologicznych)

Katedra Fizyki i Biofizyki/Instytut Biologii
Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego, Warszawa, Polska

Poszukujemy zmotywowanego i utalentowanego doktoranta, która dołączy do naszego zespołu badawczego w Zakładzie Fizyki i Biofizyki Instytutu Biologii SGGW w Warszawie. Podstawowym celem projektu jest zbadanie roli kanałów TRPA1 i TRPM2 w fizjologii limfocytów T, szczególnie w odniesieniu do hipoksji i ich potencjalnego udziału w regulacji odpowiedzi immunologicznej.

Obowiązki:

• Izolacja pierwotnych limfocytów T z krwi ludzkiej i hodowla limfocytów T,
  • Wykonywanie technik biologii molekularnej, w tym ekstrakcji RNA, syntezy cDNA i ilościowej analizy PCR (qPCR),
  • Przeprowadzanie analizy Western Blot w celu określenia poziomu ekspresji białek,
  • Wykonywanie testu immunoenzymatycznego (ELISA) w celu analizy cytokin,
  • Analiza przy pomocy cytometrii przepływowej,
  • Projektowanie i wykonywanie protokołów eksperymentalnych, w tym gromadzenie, analiza i interpretacja danych
  • Współpraca z innymi badaczami, prezentacja wyników na konferencjach naukowych i wkład w publikacje naukowe
  • Przeprowadzanie kompleksowych przeglądów literatury w celu ustanowienia solidnych podstaw w obszarze badawczym

Wymagania:

• Tytuł magistra (magister) w dziedzinie biologii, biotechnologii lub dyscypliny pokrewnej
  • Doświadczenie w technikach hodowli komórkowej i biologii molekularnej, doświadczenie w izolacji limfocytów T, hodowli komórkowej, qPCR, Western Blot, ELISA lub cytometrii przepływowej,
  • Znajomość technik takich jak Patch-clamp i Fura-2 będzie dodatkowym atutem,
  • Doskonałe umiejętności analityczne,
  • Umiejętność pracy samodzielnej i w zespole,
  • Biegła znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie

Korzyści:

• Wynagrodzenie 5000 zł miesięcznie z projektu,
  • Możliwości współpracy z ekspertami i badaczami w danej dziedzinie,
  • Możliwość rozwoju zawodowego, w tym warsztaty i konferencje,
  • Wspierający promotorzy i mentorzy, którzy poprowadzą Cię przez całą drogę doktorancką,

Procedura aplikacji:

Aby aplikować na to stanowisko, prosimy o przesłanie poniższych dokumentów w jednym pliku PDF na adres e-mail joanna_bujak@sggw.edu.pl i/lub piotr_bednarczyk@sggw.edu.pl

• szczegółowy życiorys (CV) podkreślający Twoje kwalifikacje akademickie i doświadczenie badawcze
  • list motywacyjny opisujący Twoje zainteresowania badawcze, motywację i powód, dla którego uważasz, że jesteś odpowiednim kandydatem na to stanowisko
  • kopie transkryptów akademickich i świadectw stopni naukowych
  • dane kontaktowe dwóch profesjonalnych referencji, którzy mogą wystawić listy polecające

Termin składania wniosków: 29 grudnia 2023 r.

Rozstrzygnięcie konkursu: 10 stycznia 2024 r – Wyniki konkursu zostaną umieszczone na stronie internetowej SGGW, Katedry Fizyki i Biofizyki.

* Konkurs jest dwuetapowy i obejmuje: 1) ocenę dokumentacji kandydatów oraz 2) rozmowę kwalifikacyjną z wybranymi kandydatami w oparciu o REGULAMIN PRZYZNAWANIA STYPENDIÓW NAUKOWYCH NCN W PROJEKTACH BADAWCZYCH FINANSOWANYCH ZE ŚRODKÓW NARODOWEGO CENTRUM NAUKI.  Wybrani kandydaci zostaną zaproszeni na rozmowę kwalifikacyjną. Złożonych dokumentów nie zwracamy. Dokumenty zawierają szczególne kategorie danych osobowych zgodnie z Ogólnym Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych, dlatego konieczne jest złożenie stosownego oświadczenia:

Oświadczam, że zgodnie z art. 6 ust. 1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO) wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Szkołę Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji na stanowisko doktoranta stypendysty NCN w projekcie.

………………………………………………….……………………………………..

(miejscowość i data)        (podpis osoby składającej oświadczenie)

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Ogłoszenia dla pracowników, Ogłoszenia dla studentów. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.